GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?
април 24, 2017, 18:08:52

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Начало Галерия Помощ Вход Регистрация
GunBG.com

Този, който заменя основните си свободи за малко временна сигурност, не заслужава нито свобода, нито сигурност.

Бенджамин Франклин
169423 Публикации в 11021 Теми от 717 Членове
Последен член: johnlord
*
+  GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
|-+  Свободно време
| |-+  Колекции
| | |-+  Началото на колекцията ми от копчета.
« назад напред »
Страници: [1] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Началото на колекцията ми от копчета.  (Прочетена 1272 пъти)
NDinov
Кандидат подофицер
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 35

« -: октомври 01, 2016, 18:30:58 »

Началото на колекцията ми от копчета , ако някой може да помогне с литература или някой сайт за идентификация .
Активен
АРМАГЕДОН
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 2552

« Отговор #1 -: октомври 01, 2016, 20:20:29 »

Колега литература само за копчета няма. Има за униформи. Пожелавам ти успех в начинанието. 

Активен

МОЛЯ КОЛЕГИТЕ, КОИТО НЕ ХАРЕСВАТ ИЗДЕЛИЕТО, ЦЕНАТА ИЛИ МЕН ЛИЧНО ДА ПОДМИНАВАТ ТЕМАТА С ОТВРЪЩЕНИЕ БЕЗ ДА СЕ НАПЪВАТ СЛОВЕСНО ТУК !!!!!!!!
NDinov
Кандидат подофицер
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: октомври 02, 2016, 08:28:54 »

То е ясно , че ще са из разни книжки за униформи, интересно ми е бакелитеното със свастиката дали е някакво народно творчество и някой ако може да каже по нещо за тях , повечето са руски и румънски от РТОВ .
Активен
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Активен Активен

Публикации: 49818

« Отговор #3 -: октомври 02, 2016, 08:40:29 »

Ето ти като начало един класификатор

http://www.pugoviza.ru/index.shtml
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Активен Активен

« Отговор #4 -: октомври 02, 2016, 08:42:36 »

Те ти и един от многото тематични форуми

https://forum-antikvariat.ru/index.php/forum/263-voennaya-furnitura-pryazhki-pugovitcy-kokardy-emb/
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
krras
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 2176

« Отговор #5 -: октомври 02, 2016, 18:09:10 »

Баси поне си спокоен , че косаджиите няма да те търсят
Активен
NDinov
Кандидат подофицер
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: октомври 02, 2016, 23:02:47 »

Мерси много за сайтовете . Аз бях почнал и патрони да събирам ама май ще мина само на куршуми , защото с тия закони тук утре и водния пистолет на детето ще е с разрешително.
Активен
radko
Полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 1153

« Отговор #7 -: октомври 02, 2016, 23:17:02 »

Мерси много за сайтовете . Аз бях почнал и патрони да събирам ама май ще мина само на куршуми , защото с тия закони тук утре и водния пистолет на детето ще е с разрешително.

Активен
NDinov
Кандидат подофицер
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: октомври 27, 2016, 20:27:00 »

Още малко попълнения

може ли някой да помогне елека какъв е ?
Активен
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Активен Активен

« Отговор #9 -: октомври 27, 2016, 22:40:47 »

Не ми се отварят големи 

По принцип тия елечета от овча кожа са ползвани в нашата армия по време на войните , а и в мирно време.
Ние ги "доизносвахме" по време на полевите лагери.
Активен

NDinov
Кандидат подофицер
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: октомври 27, 2016, 23:09:43 »

Еми то това ми стана интересно че е с царски бакелитени копчета с лъвче и има печат на кожата .
Активен
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Активен Активен

« Отговор #11 -: октомври 27, 2016, 23:30:07 »

Еми то това ми стана интересно че е с царски бакелитени копчета с лъвче и има печат на кожата .

Да , те са си от царско време.
По частите имаше шивални и там сменяха царските копчета с такива с петолъчки, но са раздавали и с лъвчета - поне по мое време /1975 - 1990 / не се гледаше много копчетата , а да ти е топло на гърбинката :)
Е имаше и изключения - когато някое леке - ЗКПЧ, партиен секретар или ВКР си пишеше актив , но това не беше толкова често./ и между тях имаше свестни момчета /
Петдесете години обаче са гонкали яко - тогава са сменяли всичко напомнящо за царската армия  , но това в действащите части.
В М / мобилизационни / складове, в складовете на кадрираните поделения и тия на РГК / резерв на главното командване / имаше непокътнато и царско и немско и пленено трофейно.
Активен

NDinov
Кандидат подофицер
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: октомври 27, 2016, 23:54:12 »

Стана ми интересно защото тези елеци са си били явно държавно официално облекло , а принципно с униформите се свързват стандартно клин риза куртка шинел .
Активен
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Активен Активен

« Отговор #13 -: октомври 28, 2016, 00:06:32 »

Стана ми интересно защото тези елеци са си били явно държавно официално облекло , а принципно с униформите се свързват стандартно клин риза куртка шинел .

Елеците са към зимната полева форма - те са много по удобни от шинел при бойни действия - тогава.
Активен

Страници: [1] Нагоре Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на: