GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?
март 30, 2017, 19:41:38

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Начало Галерия Помощ Вход Регистрация
GunBG.com

Единственото нещо, от което трябва да се страхуваме, е самият страх.

Франклин Делано Рузвелт
169041 Публикации в 10971 Теми от 712 Членове
Последен член: YoanaYoradanova
*
+  GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
|-+  Свободно време
| |-+  Представяне
| | |-+  За Италия - реално.
« назад напред »
Страници: 1 2 [3] Надолу Изпечатай
Автор Тема: За Италия - реално.  (Прочетена 3673 пъти)
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 49608

« Отговор #30 -: юли 26, 2014, 11:31:21 »

...и при нас беше същото,повечето бяхме Софиянци!

Кестени демек :)
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

« Отговор #31 -: юли 26, 2014, 11:51:59 »

...и при нас беше същото,повечето бяхме Софиянци!

Кестени демек :)
Кестени Чак в казармата си дадох сметка че в София има много дървета кестени.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 49608

« Отговор #32 -: юли 26, 2014, 13:40:07 »

Заради кестените покрай ректората - от там идва.
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
gzo
Майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 473

« Отговор #33 -: юли 27, 2014, 11:02:02 »

Следя темата с интерс !

Драсни 2 реда за впечатленията си от военщната там. В смисъл как армията им присъства в социалния живот ?!
Вдигането на цял изтребтел или минаването по пътя на цял танк събития с национално значение ли са (както е вече у нас) ? Когато съм бил в Италия съм засичал механизирани колони по пътищата, а в туристическите им градове съм мяркал шляещи се ленд роувъри с возещи се отзад безделници (нещо като демонстация на милитари присъствие за пред чужденците). Правило ми е впечатление, че всичките им машини носят националния им флаг, открояващ се контрастно върху камуфлажното разкрасяване, което в крайна смета се преебава заради него. И по униформите гледам е така.
Организират ли си паради, авиошоута, отворени дни по казармите и разни други показухи за продобиване на впечатления за армията им ? Имат ли сбирки на колекционерите борси, воени музеи или клубове ? До какво от всичко това лично ти си се докосвал ?
« Последна редакция: юли 27, 2014, 11:03:39 от gzo » Активен
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

« Отговор #34 -: юли 27, 2014, 14:02:18 »

Следя темата с интерс !

Драсни 2 реда за впечатленията си от военщната там. В смисъл как армията им присъства в социалния живот ?!
Вдигането на цял изтребтел или минаването по пътя на цял танк събития с национално значение ли са (както е вече у нас) ? Когато съм бил в Италия съм засичал механизирани колони по пътищата, а в туристическите им градове съм мяркал шляещи се ленд роувъри с возещи се отзад безделници (нещо като демонстация на милитари присъствие за пред чужденците). Правило ми е впечатление, че всичките им машини носят националния им флаг, открояващ се контрастно върху камуфлажното разкрасяване, което в крайна смета се преебава заради него. И по униформите гледам е така.
Организират ли си паради, авиошоута, отворени дни по казармите и разни други показухи за продобиване на впечатления за армията им ? Имат ли сбирки на колекционерите борси, воени музеи или клубове ? До какво от всичко това лично ти си се докосвал ?
Не знам, какво е било , когато си бил тук, но сега е като у нас. Да на машините  им има националният флаг, но тези машини се виждат рядко. Изтребители които тук наричат  "ди кача", демек ловни не съм и виждал. Паради авиошоута не съм нито чул, нито видял, камо ли отворени дни по казармите. Имах колега охранител дето работеше военен и от това което ми е разправял съдя че са като у нас. Преди в центъра военни пазеха някакъв съдия или депутат. Тогава ми направи впечатление че единият носеше стандартна барета, а другият една народна жабарска шапка, каквито са носили и някои от фашистите - беше доста оригинално. Сега обаче тази шапка не съм я виждал отдавна, явно са  отменили. Иначе на мисия в  Авганистан  или Ирак или Босна изкарват доста   добри пари по около 50хил. евро. Има обаче доста жертви, но не им се обръща особено внимание. Думата казарма идва от италианската дума  " казаарма" което значи въоръжена къща - буквално преведено.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
o
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 1507

« Отговор #35 -: юли 27, 2014, 17:11:27 »

колега, ако някъде, нещо, случайно видиш или се спънеш в някой приклад или/и цев за ветерли /vetterli/  modello 70/87/16

моля те да  се сетиш, че ме интересува.

че италианците са още на светлинни години от сделките по интернет

поздрави

п.с.
 имам оригинални орнаменти за традиционни БГ женски носии / ако те интересува/ края на XIX век. от зап.България

самата рокля отдавна е в стомасите на буболечките
Активен

некой Че Гобара
Страници: 1 2 [3] Нагоре Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на: