GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?
май 27, 2017, 07:19:45

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Начало Галерия Помощ Вход Регистрация
GunBG.com
"Ако нашите войници разбираха за какво воюваме, нямаше да се води нито една война"
Фридрих Велики
162802 Публикации в 10804 Теми от 708 Членове
Последен член: YoanaYo
*
+  GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
|-+  Свободно време
| |-+  Представяне
| | |-+  За Италия - реално.
« назад напред »
Страници: 1 [2] 3 Надолу Изпечатай
Автор Тема: За Италия - реално.  (Прочетена 3886 пъти)
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 47426

« Отговор #15 -: юли 21, 2014, 14:10:08 »

Красотата си е красота , без значение на изповядваната религия, останалото е простотия от която до вандализма има половин крачка.
какво като съм християнин, това означава ли че не трябва да се радвам на красотата на Синята джамия в Стамбул или на Алхамбра - земният рай в Испания !
Никой не те кара да имаш очи за красотата , но не навирай простотията в хорските очи 
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
charek
Майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 376

« Отговор #16 -: юли 21, 2014, 14:56:57 »

А аз си викам " що е снимал дядо Хаджи тези италианки ! " 
Активен
vui4o
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 1756

« Отговор #17 -: юли 21, 2014, 15:44:19 »

На първата снимка ми направи впечатление ---че маймуната човек не става    веднага се е окачила на стената
Активен
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: юли 21, 2014, 15:52:48 »

На първата снимка ми направи впечатление ---че маймуната човек не става    веднага се е окачила на стената

Те пак че не пикаеха на нея, а в Париж съм ги киризил и това да правят.

А аз си викам " що е снимал дядо Хаджи тези италианки ! " 

Добре че не беше "моментна снимка" , че знае по някога какви ги правя от престараване 
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

Публикации: 215

« Отговор #19 -: юли 21, 2014, 20:59:31 »

Красотата си е красота , без значение на изповядваната религия, останалото е простотия от която до вандализма има половин крачка.
какво като съм християнин, това означава ли че не трябва да се радвам на красотата на Синята джамия в Стамбул или на Алхамбра - земният рай в Испания !
Никой не те кара да имаш очи за красотата , но не навирай простотията в хорските очи 
Не навирам на никого нищо и не задължавам никого за нищо. Всеки е свободен сам да харесва или не нещо.
На мене катедралата просто не ми харесва и това е, също и джамиите.
Не става дума за простотия , а за въпрос на вкус. Нямам никакво намерение да харесвам нещо само защото е хвалено от медиите и туристическите агенции.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: юли 21, 2014, 21:28:40 »

Климата.
Тук на север е доста влажно и има много дъждове, понякога прекалено.
 Лятото е горещо и влажно, есента е никаква и дъждовна, но без мирис на есен, зимата и тя е дъждовна и рядко вали сняг, но завали ли стават невероятни задръствания, влаковете спират да вървят и така.
Пролетта рядко мирише на пролет и е доста дъждовна. С една дума климата е далеко-далеко от българският, който определено, много ми липсва.
Поради тези дъждове севера някога е отглеждал богати реколти и е бил богат, за това и се индустриализира преди юга.
Има страшно много напоителни канали и стройно изградена система за напояване. Даже в един такъв на 4км. от нас сега лятото си правя плажа. Забранено е да се влиза  в самият канал и има глоба, ама на мене не ми пука. До канала има обаче едно малко басейнче и там става добро плуване, а и не е забранено. Но в самият канал си е друга работа, има течение и си е екшън, водата е чиста и в нея не се изхвърлят никакви фабрични отпадъци.
« Последна редакция: юли 21, 2014, 21:30:57 от Хайдут » Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: юли 21, 2014, 21:33:27 »

............... , а за въпрос на вкус. ............

както казало кучето и се облизало под опашката 
Активен

Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: юли 22, 2014, 13:46:06 »

Градове които тук са ми харесали особено са Монца : с много приятен център , а също и кварталите не са лоши . Друг град е Павиа , една  река минава през центъра награда и като цяло е приятен. Торино има много хубав център, но извън него е доста грозен, подобен на Милано. Около Триест е много красиво и климата там си е балкански, но в самият град не съм влизал.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
kelt76
Майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 460

« Отговор #23 -: юли 22, 2014, 15:24:20 »

...те това да го знаех преди 20тина години!
Активен

ЛУД УМОРА НЕМА!САМО СЕ ПОТИ!
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: юли 22, 2014, 20:02:31 »

За работата тук.
Обикновено се почва работа от кооператив - агенция за работници, прибират ти част от парите и укриват данъци. Така работодателите избягват проблемите с работниците и крият пари.  Като харесат как работи някой го назначават с трудов договор и всичко, както е редът, но го правят рядко. Започнах  работа в един  кооператив  в който основно работят българи . Това значи че се работи много и работата е тежка. Първо бях в строителството за 4 м. после в една фабрика за 4г.  Та в тази фабрика беше нещо страшно, работа без край. Закачах по 30 тона на една машина за прахово  боядисване. Като си оправих малко финансите напуснах, бях толкова добър работник че собственика поиска ако съм съгласен да се върна, нещо което не е правил до тогава - не поисках.
 Да но в кризата навънка не намерих никаква работа, нещата взеха да стават зле и накрая изкарах курс за охрана и станах охранител по дискотеки и каквото има. В тази работа ми направиха договор и всичко , както си му е редът, даже един ден ще вземам пенсия.
За това колко добър съм в работата ми говори факта че работя в една дискотека с доста капризни собственици вече 3-и години. Там некадърници или не достатъчно добри не ги държат повече от 2 седмици.
На практика цялата дискотека се крепи на мене и още един българин, а от скоро и на друг трети новопристигнал. Останалите са черни и не работят добре и според мен не са за тази работа. Да но агенцията в която работя и ме праща в тази дискотека не знам защо не ме оценява, както си му е редът и сега за лятото зеха да се занасят с мене. Тук са на зимни и летни дискотеки, май месец затварят зимните и се започват летните, но обикновено работата е тягава. Не ми дават достатъчно вечери и разни други тъпи номера. Естествено елитен работник, като мене, мъж българин и почитател на хайдутите и четниците : такова отношение не търпи, нямам никакво намерение да им бъда роб. Имах на пред вид няколко други агенции, но още в първата в която отидох днес ме взеха, като топъл хляб: знаят ме от стадиона където съм стюард охрана че работя много добре, не правя проблеми и не вървя назад при бой. Естествено че такъв добър работник всеки ще го вземе. Старата ми агенция ще съжалява, но проблема си е техен, а не мой.
Жалко само че постъпих почтено с тях и цял месец се чудех дали наистина ме занасят  или просто нямат работа.  Вместо да напусна веднага.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: юли 22, 2014, 20:44:21 »

Италия е пълна с чужденци: черни, араби , украинци,  латиноамериканци, които са си живи индианци, индийци, пакистанци и даже и авганистанци , но малко.
Жабарите са около 65млн. а чужденците са според мен към 20млн, а се водят официално 10 млн.
Има места които направо си приличат на 3-ят свят. Например централна гара в неделя сутрин е нещо страшно: има един незаконен пазар и на него само черни и раби. Последните спирки на метрото, където има автогари сутрин също е страшно.
Така обаче мога да правя сравнения между нас българите и останалите народи.
Ето ви една показателна случка. На стадиона, когато е дербито : Милан - Интер а вход през който ще мине агитката слагат само най-добрите.  Така ни сложиха нас 3-ма българи от едната страна, а от другата първо сложиха италианци, което беше невероятна грешка, после се усетиха и поставиха украинци, които минават, а и са доста твърди и въобще са сериозни охранители. През цялото време сравнявах  , дали са по-доби от нас българите или не.
Върховният момент дойде заедно с агитката на Интер, бяха направо полудели и влизаха по 2-3 и даже 4-ма с един билет. Украинците с държаха доста добре, но накрая подадоха и ги пробиха. Ние 3-та българи пък се бяхме вживели все едно сме опълченци на Шипка и не подадохме, което пък почти доведе до масов бой между нас и агитката .
Накрая трябваше да дойдат шефовете ни, да ни успокояват и да ни кажат да ги оставим да влизат гратис, понеже така постъпвали обикновено. Това българите направо според мен се престараваме, бяхме 3-ма и щяхме да влезнем в бой с поне 40 души, но не отстъпихме. Естествено за това и ни уважават и се държат много добре с нас на стадиона.

Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: юли 24, 2014, 20:10:00 »

Понеже Хаджи ми определи тази тема, като представяне - да се представя.
Казвам се Мишо, от град София, сега живея в Италия град Милано или по-точно до него.
Имам различни интереси: спорт, религия, особено православна, психология, кучета, история - особено възраждането и турско робство от  скоро се интересувам и от народни носии и въстаническо-четнически униформи.
Иначе съм: старовремец , тесногръд, тесноскроен, със почти средновековни разбирания, анти-модернист и про-български настроен.  С една дума съм ксенофоб, вероятно и расист, хомофоб, антифеминист и само такива неща. Не съм обаче нацист и не харесвам нацизма. Типичен балкански старовремски българин, или поне се опитвам да бъда такъв.
Сега работя , като охрана по заведения и каквото се случи, както и стюард -охрана на стадиона Сан Сиро. Работата ми харесва и ми се отдава и съм даже доста добър в нея.
« Последна редакция: юли 24, 2014, 20:13:42 от Хайдут » Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
kelt76
Майор
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: юли 24, 2014, 21:39:49 »

...не стига че сме служили в Разлог,но сме и от един и същи град-аз съм от Зап. парк !
Активен

Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: юли 25, 2014, 19:36:17 »

...не стига че сме служили в Разлог,но сме и от един и същи град-аз съм от Зап. парк !
Не сме обаче от един квартал. Аз тогава живеех в Изток - 1-во военно окръжие.  Повече от половината бяхме софиянци, както и следващият набор и на практик успяхме да разбиеме дисциплината на поделението. Показваха им номера, дето не бяха ги виждали до тогава.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
kelt76
Майор
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: юли 26, 2014, 10:57:45 »

...и при нас беше същото,повечето бяхме Софиянци!
Активен

Страници: 1 [2] 3 Нагоре Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на: