GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?
април 25, 2017, 03:57:42

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Начало Галерия Помощ Вход Регистрация
GunBG.com
"Ако нашите войници разбираха за какво воюваме, нямаше да се води нито една война"
Фридрих Велики
169423 Публикации в 11021 Теми от 717 Членове
Последен член: johnlord
*
+  GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
|-+  Свободно време
| |-+  Представяне
| | |-+  За Италия - реално.
« назад напред »
Страници: [1] 2 3 Надолу Изпечатай
Автор Тема: За Италия - реално.  (Прочетена 3749 пъти)
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

Публикации: 229

« -: юли 20, 2014, 17:33:50 »

Дойдох тук преди 7г. не че бягах от нещо или се криех от правосъдието, както разправят много българи тука . Видях че вече не е лесно, както е било преди време и реших да приема това предизвикателство и да опитам да остана тук. Успях и даже зех да си подреждам и живота, но бая се мъчих.
Сега за град Милано понеже живея в него или по-точно до него.
Тук не е като в София например и да речем  тукашният младост не е част от града , а си е отделен град. Така например често с метрото можете да стигнете извън градът.
Основните артерии на Милано са околовръстният път наричан тук тенденциале, средният кръг по който в едната посока върти тролей 90, а в другата 91, и малкият кръг по който въртят по същият начин 94 и 95. Има и един друг кръг, който не знам, как се казва и се намира между малкият и средният. Аз го наричам панелният понеже улицата е застлана с панели. Градът има 3-и метра : червено, зелено и жълто и цената на билета сега е 1,50 евра. Пътуването гратис в метрото стана доста трудно и даже си е почти невъзможно. Има и поне 3- подземни железници, които са и като метро и са доста удобни. Близо до Милано е и Монца с нейните писти, обаче за да отидете на пистата е здраво ходене пеша. Пътищата тук са доста добри,  самият град е преобладаващи кръгови кръстовища. Шофьорите са доста зле, даже трагично и не може да се кара, както в София. Езика им е на няколко нива: 1-то е доста лесно, ама след това си е направо много-много сложно . Даже самите италианци не знаят и говорят добре езика си.Стига толкова за сега.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #1 -: юли 20, 2014, 17:45:30 »

Няколко са основните заблуди за италянците.
- че ядат много пица. Ядат но не чак толкова много. Предпочитат паста, на което ние викаме макарони. Правят ги доста добре. макароните и спагетите са също вид паста.
- че са силно вярващи католици и даже фанатици. Не е верно, не са силно вярващи и едни от главните им псувни са срещу Бога и Богородицата. Даже някой смятат че е голямо нещастие че Ватикана е в Италия.
- за топлите хора и големите задружни семейства. Няма такова нещо. В сравнение с нас са студени и нямат такива семейства.
- за непобедимата мафия. От 10-15г. насам ги смачкаха и сега са само дребни банди и изживяващи се на големи мафиоти.
----------------------------------
Как се вадят документи в Италия.
Отивате в едно учреждение на улица Турати до американската амбасада в Милано и си вадите фискален код- кодиче фискале. С него можете да работите, да си правите банкова сметка и въобще ви трябва за всичко. Става за 2 часа и мисля не се плащаше. За да си извадите лична карта, трябва да имате адрес от който да го направите, трудов договор или роднина с такъв или ако ги нямате да си направите осигурационе занитариа - здравна осигуровка. Отивате в общината - комуната с тези документи, идват ви на проверка, а може и да не дойдат и ето имате документи, а след това и здравна карта- тесера санитария.
С тези документи и знание на език можете да почнете работа.
---------------------------------------
Пътят за Италия е :
- Сърбия, където винаги дебнат гадни и корумпирани полицаи. Там обаче има горе долу прилично обслужване на бензиностанциите, ама лъжат в цената на еврото и динара. Музиката по радиата им е ужасна, но все пак може да попаднете и на свестна радио-станция. Пътищата им не са особено добри.
- Хърватска. Пътищата-магистралата е добра. Хърватите обаче са гадни хора. Лъжат в курса на кун-евро, по цялата магистрала има само един вид бензиностанции : ИНА" където няма газ джи-пи-ел. Обслужването е зле, по радиото само гадна музика подобна на сръбската. Рзарешена скорост 130км. ч.
- Словения. Тя е планинска страна, дълга е около 180км. с идеални пътища. Обслужването по бензиностанциите е гадно. Обаче имат авто-газ почти навсякъде.
- И накрая Италия. Пътищата са много добри, бензиностанции с газ почти навсякаде, обслужването добро, по радиото музика, почти като в България. От границата със Словения до Милано са около 500км. само магистрала . Плаща се около 28 евро.
----------------------------------------------------------------------------------------------

Местата на които се събират българи в Милано
Най-оживеното е на паркинга,където спират бусовете за гр. Дупница. По тях пращаме пари и багаж и съответно ни пращат.
Друго место е барчето на Хидроскала, но там е слабо, пак там има и един български ресторант.
Преди се събираха в центъра на градът в един Макдоналдс на спирката на "червеното" метро Кордузио, сега този ресторант го затвориха и се събират ( но не много хора) на Макдоналдса в Галерията до катедралата "Дуомо"
Има и едно барче наричано "Пенсионера " в един залепен до Милано град "Ро" . В този град казват имало най-голяма концентрация на българи.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Сектата "Свидетели на Йехова" тука заема страшно силни позиции. Не знам как, но са успели да зарибят човек във всяко 3-то семейство.
И преди знаех че имат влияние, но сега направо се стреснах.
На улицата са учтиви и кротки, но в семейна среда стават агресивни и зли. Не пускат близките си да ходят на църква, заяждат се с тях на тема религия и въобще им досаждат.
Събират се в някакви клубове и на практика нямат своя църква или нещо подобно на храм.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
В тази страна видях два вида българи, които в България не съм виждал.
Едните страшни боклуци, ама направо невероятно деградирали и изродени.
Другите истински българи, каквито в България не бях срещал.
Много хора казват че българите в чужбина не си помагали, но това не е верно.
Всички чужденци си имат своя общност и без нея в чужда страна си буквално загубен.
Обикновено тези неща за лошите българи и тем подобни забелязах че ги говорят боклуците. Така че заговори ли ви някой така - бъдете внимателни - не му е чист косъма.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #2 -: юли 20, 2014, 17:47:10 »

За колите и превозните средства.
Застраховката "Гражданска отговорност" тука е над 1000 евро, като при катастрофа или инцидент ти я увеличават. За моторите преди беше ниска, но от миналата година стана към 1000 евро.
Стара кола над 10 г. не си струва да се кара, понеже ремонта е един път страшно скъп и не можете да я потдържате, един път са некадърни и не могат да правят много работи и накрая - отнема страшно много време да ви ремонтират колата. например: това което в България го правя за един ден, като ремонти - тука ще отнеме поне 2 месеца.
Освен това старите коли не могат да се карат от ноември до април през деня. Може само от 7ч. вечерта до 7часа сутринта.
Изкарването на шофьорска книжка също е доста сложно и курса трае около 6м.
За такива неща от рода на "Зелена вълна" не са и чували.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #3 -: юли 20, 2014, 17:51:28 »

Тук по телеканала РЕТЕ 4-то има едно предаване - куинта колона - пета колона. В него постоянно се оплакват колко са бедни, колко са зле и понякога даже прекаляват и стават смешни. Обаче често излагат и фрапиращи неща от политиката и живота на администрацията в Италия.
Преди време даваха колко вземали служителите в техният парламент. На година вземаха невероятните суми от по около 350-400 хил. евро.
Вчера даваха за сините им автомобили, така наричат коли със специален режим на движение. Имат около 6800броя. Като повечето бяха с кубатура над 1.800 + щофьор. Тези коли за тази година са им излезли над 1 милиард евро - шокиращо нали. Така че не само в България администрацията се е разпасала и си прави каквото иска.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
o
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 1507

« Отговор #4 -: юли 20, 2014, 18:21:01 »

малко СПАМ.
 преди 23-24 години тръгнах за Виджевано или Абиатеграсо / знаеш къде са/  и стигнах  до ... ул. "6-ти септември"

скоро бях в РИМ, ами хубаво място,ама за екскурзии
Активен

некой Че Гобара
charek
Майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 393

« Отговор #5 -: юли 20, 2014, 20:45:52 »

Интересна тема  bravo
Винаги съм искал да посетя ботуша , дано го направя някой ден 
Активен
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 49818

« Отговор #6 -: юли 20, 2014, 20:48:29 »

От професионална гледна точка - има много което да видиш , от човешка - нищо не си загубил .
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: юли 21, 2014, 09:49:53 »

малко СПАМ.
 преди 23-24 години тръгнах за Виджевано или Абиатеграсо / знаеш къде са/  и стигнах  до ... ул. "6-ти септември"

скоро бях в РИМ, ами хубаво място,ама за екскурзии
Абиетеграсо е село до  Милано но има и спирка а метрото с това име. Вероятно просто си тръгнал в обратната посока по най-дългата улица на града Лорентеджо.
В Рим съм чувал че било красиво и имало , какво да се разглежда - не съм бил там. В Милано има една катедрала за разглеждане, няколко църкви заради мощите на светиите в тях и един замък наричан Кастелото-замъка, буквално преведено.

Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: юли 21, 2014, 10:08:23 »

Италианците са около три основни генетични вида, един от друг по различни.
Тези от севера са подобни на немци, имат бая австрийска кръв. Тези от юга приличат на араби и са ниски, трътлести, космати и черни - те са и доста агресивни. Има и един трети вид, на които аз им викам кълвачи. Те за слаби с криви носове и очила - не знам дали са  далекогледи или късогледи  или и от двата вида.
Има и още доста видове но не така характерни, ама са обикновено средно високи в тесни рамене и огромни задници. Духовно обаче всичките са успели да станат от един вид - горделивци, страхливи, лъжци и хора без достойнство, освен това са и мързеливци.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #9 -: юли 21, 2014, 10:13:16 »

Относно храната. Тук е на доста високо ниво и качество сравнение с България. Цените са почти същите. Основната им верига от магазини се нарича ЕССЕЛУНГА - ессе дълго буквално преведено.
Особено са вкусни козунаците им които обаче са само за рождество, за великден  има друг вид козунаци пак вкусни, но не толкова. Друго вкусно нещо са кифлите им които наричат брьош има ги с мармалад, шоколад  , крем и без нищо. Сладкарството им също е доста добро и сладките им са направо страшни. Като цяло кухнята им не е лоша и се яде. Казват че е най-добрата в светът, но не знам  дали наистина е така.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: юли 21, 2014, 12:52:16 »

В Милано има една катедрала за разглеждане, няколко църкви заради мощите на светиите в тях и един замък наричан Кастелото-замъка, буквално преведено.

Крепостта е жив майтап

Ти най важното не казваш освен катедралата „Санта Мария дела Грацие“ в която е и "Тайната вечеря" на Леонардо , / ще кача повечко снимки /
а това е "ла скала" - прочутия оперен театър - фантастична акустика , превъзходни изпълнители. Дай Боже всекиму да има възможност да я посети.

и паметника на Леонардо пред нея

закрития пасаж

децата не са от местните забележителности , мои са си 
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: юли 21, 2014, 12:59:57 »

катедралата

Активен

Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #12 -: юли 21, 2014, 13:01:02 »

Активен

Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #13 -: юли 21, 2014, 13:47:48 »

За замъка Хаджи е прав - пълен майтам. От там обаче започва централният им парк, който не е лош. Вечер обаче го заключват. В него има е едно заведение БАР Бианко - белият бар, в което миналата година работих охрана, а и тази 2 пъти. За църквата с картината на Леонардо не знам къде е, но аз съм православен и тази картина за мене е значи нищо и не ме интересува. В катедралата обаче има един пирон от тези с които е бил разпънат Иисус Христос. Има още един такъв пирон и някъде в Монца. За съжаление ги показват отдалеко и нищо не можах да видя. В Торино пък бяха изложили плащеницата с която е бил покрит Христа и от църквата се организирахме и можахме да я видим.
Ла Скала не ме интересува и не знам даже къде е. Милано  по начало не е красив или приятен град.  Много други градове около него са доста приятни и красиви.
Домото на което Хаджи е дал снимки  на мене не ми допада, прекалено е претрупано с фигури и не знам си какви неща. Понеже съм по българската култура и харесвам по-простите  и обикновени неща. За направата на тази катедрала  са направили воден канал дълъг мисля 30км.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Хайдут
Капитан
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: юли 21, 2014, 13:58:01 »

Тук не е като у нас и малко хора си сменят дограмата с пластмасова или друга, карат си със старата. Малко хора имат и климатици, макар да е топло. За изолации дето в България са на мода особено при панелките, тука не са и чували. Е новите сгради понякога имат изолации и са  пластмасова дограма, ама старите са трагедия. Даже слагат единични стъклопакети в стиснатостта си. Където съм сега под наем сме с единичен стъклопакет.
По принцип не е за вярване, но имат страшно много гарсионери. Прозорците и на стари и на нови сгради са малки, а не като наште на почти цялата стена.  Много блокове са без асансьор за да пестят пари.
Тук трябва много да се внимава при покупка на жилище за разходите по входа и блока. Могат да достигнат до 3-4 и дори 5 хил. евро на година. Гледаш го блока красота: портиер, градинки, светлинки и т.н.
Ама се плаща та им се плаче. Така сума ти чужденци са се прекарали да си купят  жилища без да   се поинтересуват, колко и какви са тези разходи.
Активен

"ПРАВОСЛАВИЕ ИЛИ СМЕРТЪ"
Страници: [1] 2 3 Нагоре Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на: