GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?
септември 21, 2017, 13:31:58

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Начало Галерия Помощ Вход Регистрация
GunBG.com

Този, който заменя основните си свободи за малко временна сигурност, не заслужава нито свобода, нито сигурност.

Бенджамин Франклин
155624 Публикации в 10939 Теми от 673 Членове
Последен член: nikibuz
*
+  GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
|-+  Справочник - в помощ на колекционера
| |-+  Нормативни документи
| | |-+  Член 395 от предложения нов Наказателен кодекс
« назад напред »
Страници: 1 2 3 [4] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Член 395 от предложения нов Наказателен кодекс  (Прочетена 4082 пъти)
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 44707

« Отговор #45 -: февруари 07, 2014, 10:28:17 »

Всеки да мисли каквото си иска - данък обществено мнение не е въведен
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
ivio
Полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 1445

« Отговор #46 -: февруари 07, 2014, 10:36:28 »

не си ме подсетил 
Активен
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #47 -: февруари 07, 2014, 10:38:11 »

предложи го на фъфльо 
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
ivio
Полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 1445

« Отговор #48 -: февруари 07, 2014, 10:44:27 »

няма!

вчера стана въпрос, кой ще поеме отговорността за решението на К.Съд за Единната сметка и веднага почнаха дебати на кого да я прехвърлят въпреки, че са ясни имената - Людмила Петкова и Красимир Сивев. А какъв зор беше да я въведат, а какъв зор е сега да се покрият.

иначе, когато се обещава нещо, то върви винаги с гарнитурата, че "Ние носим отговорността за това или онова"
 абе мани бегай !
Активен
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: февруари 07, 2014, 11:05:11 »

Нормално - наливат всичко в една бездънна яма дето не можеш да хванеш кой какво прави.

И аз имах ядове с тая сметка - търсиха ми за 2 / две / години неплатени здравни осигуровки за 137 лв сумарно.
Побеснях , та аз плащам по 920 лв на месец данък и осигуровки !
3 месеца ме влачиха и прехвърляха от чиновник на чиновник !
4 пъти се налага да летя от Прага до Бг да се разправям !
И накрая като им казах че подавам жалба до прокурора и ще поканя "Господарите" за 2 часа разбраха , че някой не си бил свършил работата и не разнесал от единната сметка по пера !
Ако не ми вярваш прати инспектората - ще им дам цялата преписка !

Тъпа ,шибана, скапана , бюрократична система !

И знаеш ли кое е най тъпото - след като се уточни че грешката е тяхна и нямам никакви задължения ми връчиха една разпечатка със задължение 0,00лв и 0,82 лв лихва върху тях   - такъв бил програмния продукт - генерирал лихва  
Е споменах / с добро / всички дето са работили по него и си тръгнах по живо по здраво.

Та така с твоето министерство приятелю  
« Последна редакция: февруари 07, 2014, 11:08:41 от Хаджи » Активен

vui4o
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 1706

« Отговор #50 -: февруари 07, 2014, 11:38:03 »

така ли ги спомена с добро   http://www.videoclip.bg/watch/183622   
Активен
Fat_Jim
Фелдфебел
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

« Отговор #51 -: февруари 08, 2014, 20:34:32 »

Ш-ш-ш-ш-ш-т - да не споменаваме такива неща, че току-виж и такъв данък въвели. 

По същество: надали има български дом, в който да няма поне една антикварна вещ или поне книга на повече от 100 години. Аз например имам 32 такива, някои от които - изключително редки. И това са само книги и нищо друго освен тях. Ако почна да броя всичко едно по едно - само декларациите за всяка една културна ценност биха заели най-малко един куфар място. А преценявам колекциите си като бедни. Колко ли декларации трябва да подават собствениците на богати колекции?
Тъкмо затова предполагам, че този член в проекта за НК просто няма шанс да остане в този вид. Къде ще поберат толкова бумащина? 
Активен

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя.
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #52 -: февруари 08, 2014, 20:50:50 »

Мисля че повечето колеги знаят че съм от Русе , от стария Русе.
Къщата ни си е на мястото още по времето на султана .
Мебели,  посуда - от Виена , книги от 19 век до сега , тухли - 19 век - та да попитам - да я съборя и занеса за да регистрирам тухла по тухла и после събера.
Наистина трябва да си прекалено голям кретен за да вкараш такива текстове в проекта 

Да не говорим за другия шедьовър :

- който работи за чужда организация ............. , ами да му мислят всички тогава - работиш в Метро, Била, Кауфланд,НР, и т.н. и т.н. - охо ШПИОНИН !
Да върнем концлагерите , а най добре масовите разстрели ., а !
Активен

Fat_Jim
Фелдфебел
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 87

« Отговор #53 -: февруари 08, 2014, 23:48:22 »

Криминализирането на притежаване на нерегистрирани културни ценности просто е някаква дивотия: хем от една страна самата държава няма да може да се справи с приемането на толкова много декларации, хем от друга - гражданинът винаги ще е виновен. Остане ли този текст - най-добре би било да емигрирам. Щото ако той не остане мъртва норма, би могъл да се използва само или за стимулиране на корупцията, или за лов на вещици. Аз съм националист, някога председателствах ОК на БНРП във Варна - изобщо идеологията, която изповядвам по никакъв начин не се вмества в гротескните представи за демокрация, които имат съвременните ни управляващи. Остане ли този текст - на 1 януари 2019 г. ме хващат че притежавам първото издание на "Между пустинята и живота" (книгите стареят, а тази например и сега си е голяма библиографска рядкост) - и прокуратурата напълно основателно ми повдига обвинение, а съдията е длъжен да ме признае за виновен. Да не говорим какво би станало, ако не дай си Боже, съм пропуснал да декларирам някой ръчно тъкан елек на прадядо си...
Активен

Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя.
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #54 -: февруари 09, 2014, 01:05:48 »

Те може и да не са чели Николай Райнов и това заглавие да не им говори нищо.
И май си прав , започвам да се чувствам някак некомфортно че предците ми са били интелигентни , трябвало е да пият в кръчмата да бият някого и да бачкат на нивата.
А те - книги чели - ужас !

Тъй де - виновен си- ще ми четеш второто издание на дядо Вазова , я марш в чалга клуба !

Активен

Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #55 -: февруари 09, 2014, 01:09:12 »

дали да не взема като е правил доктор Гьобелс - да ги горя , та да не нарушавам рахатлъка на "високата порта "
Активен

barero
Капитан
Неактивен Неактивен

Публикации: 267

« Отговор #56 -: февруари 12, 2014, 20:44:46 »

Преди няколко дни коментирах темата с човек от  управляващите (от правосъдното министерство) ...Таа  като цяло ми сподели ,че със сигурност закона за колекционерските и старинни вещи няма да се приеме в сегашния му вид.Щял да се обмисли много добре и  няма да е в този вид ,който се тиражира по медиите и вестниците. Но как точно ще се приеме-времето ще покаже.
« Последна редакция: февруари 12, 2014, 20:49:12 от barero » Активен
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #57 -: февруари 12, 2014, 21:40:54 »

Преди няколко дни коментирах темата с човек от  управляващите (от правосъдното министерство) ...Таа  като цяло ми сподели ,че със сигурност закона за колекционерските и старинни вещи няма да се приеме в сегашния му вид.Щял да се обмисли много добре и  няма да е в този вид ,който се тиражира по медиите и вестниците. Но как точно ще се приеме-времето ще покаже.

И на мен така ми казаха от парламентарната комисия , но знам ли на кого да вярвам.
Проекта е писан или от пълни идиоти / дълбоко се съмнявам / или от много добре материално стимулирани чиновници.
Знам ли 
Активен

barero
Капитан
Неактивен Неактивен

Публикации: 267

« Отговор #58 -: февруари 13, 2014, 14:04:32 »

Едно от двете ще е,или има и 3-ти варянт- за отклоняване на вниманието от важните и наболели проблеми,които не са 1 или 2 в тая държава...
Активен
Страници: 1 2 3 [4] Нагоре Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на: