GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?
юни 28, 2017, 23:54:01

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Начало Галерия Помощ Вход Регистрация
GunBG.com
   Господа политици , ние не сме терористи а патриоти !

http://vbox7.com/play:a64df05b
154611 Публикации в 10769 Теми от 711 Членове
Последен член: Каракала
*
+  GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
|-+  Борса
| |-+  Реплики
| | |-+  Помощ за една крънка
« назад напред »
Страници: 1 2 3 [4] Надолу Изпечатай
Автор Тема: Помощ за една крънка  (Прочетена 6189 пъти)
MARINES
Майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

« Отговор #45 -: март 19, 2014, 08:58:54 »

Отворът за шомпола много рядко се разпробива нацяло. В повечето случаи се прорязва под цевта.
Активен
bokataa
Майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 341

« Отговор #46 -: март 21, 2014, 20:29:21 »

Притеснявам се като се прореже приклада няма ли да се наруши здравината му 
Активен
MARINES
Майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 303

« Отговор #47 -: март 22, 2014, 00:06:26 »

Зависи колко ще слезеш надолу. Но по принцип няма да се охлаби ако има над 5 мм.
 При старите шишанета и бойлии е така. На мен лично не ми харесва този виолетов цвят. Аз работя с орехов, водоразтворим. При голяма конценрация той е почти черен, ако не ти хареса, разреждаш с вода. Старите майстори са работили с такъв, или с разтвор, получен от железни стърготини и азотна киселина. Последното не съм го пробвал. Киснал съм стружки в киселина и става нещо много черно, но не съм боядисвал, защото не знам, после как ще реагира желязото дето опира в дървото.
Активен
bokataa
Майор
Неактивен Неактивен

« Отговор #48 -: март 22, 2014, 10:16:30 »

Ако става въпрос за цвета на дървото той е сурово орехово дърво не е мазано със нищо най вероятно снимките не са добри и затова така изглежда че е лилав  цвета. 
Активен
bokataa
Майор
Неактивен Неактивен

« Отговор #49 -: март 22, 2014, 10:26:06 »

И малко елементи за украса направени тези дни не са майсторска изработка но това успях да сътворя и поради липса на по добри мисля да вграждам тях. Големите са 9 мм. а малките 6 мм. ще има и месингова пръчка 3 мм.
http://picbg.net/u/72978/58117/754398.jpg
Дано да се получи че иначе ще си имам един изхабен приклад  сега остана само да намеря малко плочки от рог и кост и продължавам. 
Активен
Ивчо
Генерал-лейтенант
Неактивен Неактивен

Публикации: 4520

„Заклевам се в името на всемогъщия Бог, че за слав

« Отговор #50 -: март 22, 2014, 10:28:49 »

Начина по който може да се пробие целия отвор е следния,с удължено свредло се започва воденето на отвора с няколко контролни дупчици -отгоре от към цевта пробити перпендикулярно с бургия-фи-3 или 4мм през тези няколко отвора се наблюдава накъде се води основното свредло -бавно се прави и лека по лека без нерви се стига до нужната дълбочина.
Активен
spatnika
Полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 1218

« Отговор #51 -: март 22, 2014, 16:35:56 »

И малко елементи за украса направени тези дни не са майсторска изработка но това успях да сътворя и поради липса на по добри мисля да вграждам тях. Големите са 9 мм. а малките 6 мм. ще има и месингова пръчка 3 мм.
http://picbg.net/u/72978/58117/754398.jpg
Дано да се получи че иначе ще си имам един изхабен приклад  сега остана само да намеря малко плочки от рог и кост и продължавам. 

Дано снимките да ти помогнат.  Успех.

http://spatnika.snimka.bg/hobby/shishane2.810026.32841863
Активен
bokataa
Майор
Неактивен Неактивен

« Отговор #52 -: март 22, 2014, 16:58:15 »

Изгледал съм ги всичките снимки и виждам че съм доста назад от това което правите вие но съм решил всеки детайл да си го изработя сам и когато не ми е ясно питам или показвам до къде съм стигнал и дали съм на прав път с нещата. Относно розетките дали съм се справил или не. Приемам помощ съвети и насоки и на лични ако някой не иска да пише във темата. 
Активен
Апостол
Кандидат подофицер
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 41

« Отговор #53 -: ноември 21, 2016, 06:57:05 »

Боката, как се казват тези месингови детайли за украса на приклад? Някой друг колега също може да каже, ако знае.
Мерси в аванс
Активен
Ивчо
Генерал-лейтенант
Неактивен Неактивен

Публикации: 4520

„Заклевам се в името на всемогъщия Бог, че за слав

« Отговор #54 -: ноември 21, 2016, 07:56:11 »

Розетки.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] Нагоре Изпечатай 
« назад напред »