GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?
април 25, 2017, 02:03:56

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Начало Галерия Помощ Вход Регистрация
GunBG.com
"Ако нашите войници разбираха за какво воюваме, нямаше да се води нито една война"
Фридрих Велики
169423 Публикации в 11021 Теми от 717 Членове
Последен член: johnlord
*
+  GunBG.com - Клуб за ценителите на исторически оръжия
|-+  Свободно време
| |-+  Представяне
| | |-+  тонислав
« назад напред »
Страници: 1 [2] 3 4 Надолу Изпечатай
Автор Тема: тонислав  (Прочетена 4842 пъти)
Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

Публикации: 49818

« Отговор #15 -: ноември 11, 2012, 01:06:27 »

е другия месец ще съм там . и ако си купя нещо ще се похваля. . между другото ми предложиха стара бердана  без затилък  императрски тулски оръжеихий завод 1891 година .за 1200 лв не знам много ли е . малко ли е

Покажи снимки и ще ти кажем.
Зависи от много работи.
За тая цена би трябвало да е пълен комплект под номер , че и с щик.

А 1891 - не е стара , старите са от преди РТОВ - 1876 примерно.
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
тонислав
Ефрейтор
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 21

« Отговор #16 -: ноември 11, 2012, 10:49:37 »

имам снимки но не знам как да ги пусна тук .. и грешка не 1891 а 1871  малко неясни снимки са ми пратили .да, има и щик .само  затилак няма но ми казаха че за още 100-120 лв мой да се намери .
Активен
Lyubo_sr
Глобален Модератор
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 3675

« Отговор #17 -: ноември 11, 2012, 10:57:29 »

имам снимки но не знам как да ги пусна тук .. и грешка не 1891 а 1871  малко неясни снимки са ми пратили .да, има и щик .само  затилак няма но ми казаха че за още 100-120 лв мой да се намери .

Според мен цената е висока, но докато не видим снимки не може да се каже.
Изпрати ми ги ма мейла и ще ги кача тук.
Активен

Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз!

Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: ноември 11, 2012, 11:06:59 »

Пусни ги на мейла на Любо или моя и ще ги качим, но от неясни снимки бягай.
Трябва отчетливо да се виждат надписи, клейма, маркировки, състояние на метала и дървото.
Преди да съм я видял още и аз съм на мнението че за неокомплектована берданка цената е прекалено висока. 
Активен

"...който не познава миналото,не разбира смисъла на настоящето и целите на бъдещето " Горки
тонислав
Ефрейтор
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #19 -: ноември 11, 2012, 18:27:48 »

аха . лесно било качването .ето я .  на времето баща му е махнал затилака и спусака  и не могат да ги открят .. но и така ме кефи .само дето щика нещто не влиза . но  ще изпиля малко мушката и ще стане
Активен
Lyubo_sr
Глобален Модератор
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: ноември 11, 2012, 18:38:14 »

... затилака и спусака  и не могат да ги открят ...

Липсват части? А затвора къде е?
На снимката се вижда затилък...

само дето щика нещто не влиза . но  ще изпиля малко мушката и ще стане

Не пили нищо- според мен де...

.. но и така ме кефи .

...но пък щом те кефи- ти си знаеш най-добре.
Според мен за тази цена трябва да е перфектна- без липси и забележки.
П.С. Приклада нов ли е?
Активен

тонислав
Ефрейтор
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #21 -: ноември 11, 2012, 18:47:03 »

беше много замазана   и  минах с ацетон няколко пъти .после със спирт . и с много финна шкурка  и  ще  лакирам с яхтен лак като изветрее спирта .
а,  грешка .точно затвора липсва де . не затилака ..обърках се . то нали все е със, з,
« Последна редакция: ноември 11, 2012, 18:51:38 от тонислав » Активен
Lyubo_sr
Глобален Модератор
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: ноември 11, 2012, 18:55:49 »

...минах с ацетон няколко пъти .после със спирт . и с много финна шкурка  и  ще  лакирам с яхтен лак като изветрее спирта .

Потресен съм...
И колко плати- ако не е тайна?
Активен

Nick
Глобален Модератор
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

Публикации: 3679

« Отговор #23 -: ноември 11, 2012, 19:00:18 »

беше много замазана   и  минах с ацетон няколко пъти .после със спирт . и с много финна шкурка  и  ще  лакирам с яхтен лак като изветрее спирта .
Точно така се прави, браво! И да не забравиш да накиснеш метала хубавичко в киселина, че да падне цялата ръжда, патина и каквото още има по него. Мушката я изпили колкото ти трябва, не го слушай Любо, той не ги вдява тези работи, давай смело. Клейма-млейма... за чий са ти, и без това се знае каква е пушката. А цената от 1,200 лева е супер за пушка без задник, затвор де... нали все със "з" започват...
Активен

Нельзя объять необъятное!
Козьма Прутков
Lyubo_sr
Глобален Модератор
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: ноември 11, 2012, 19:06:09 »

Ако не друго- то поне да се опитам да помогна- този колега
http://gunbg.com/index.php?action=profile;u=359
продава комплектен затвор за 165 лв.
Активен

Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #25 -: ноември 12, 2012, 00:02:10 »

а,  грешка .точно затвора липсва де . не затилака ..обърках се . то нали все е със, з,

Извинявай , може ли да попитам - имаш огромно количество пари които искаш да подариш на някой - така ли ?

Ами поногни на някое болно дете , взел си нещо на тройна цена и си го съсипал напълно - това си направил !
Не разбрах само защо ни питаше  

А Ник искаше да ти каже че като изпилиш мушката ще можеш по лесно да си я завираш .................., само дето е по изискания в изговора от двама ни .
« Последна редакция: ноември 12, 2012, 00:21:53 от Хаджи » Активен

тонислав
Ефрейтор
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #26 -: ноември 12, 2012, 21:10:01 »

нищто не съм сасипал   ще я поудължа . че ми се струва доста отрязана . един прийател стругар обеща да направи парче и да я изнади . до нормалната дължина . и малко дръвцето отпред  ще лепна и ще е напълно въстановена , дори без затилак и спусак  това е един опит да се съживи историята.а като я направя ще я покажа да видите как е станала и тогава няма да мислите че е съсипана .дори вече ми предложиха още една .
Активен
Lyubo_sr
Глобален Модератор
Генерал-майор
Неактивен Неактивен

« Отговор #27 -: ноември 12, 2012, 21:27:49 »

нищто не съм сасипал   ще я поудължа . че ми се струва доста отрязана . един прийател стругар обеща да направи парче и да я изнади . до нормалната дължина . и малко дръвцето отпред  ще лепна и ще е напълно въстановена , дори без затилак и спусак  това е един опит да се съживи историята.а като я направя ще я покажа да видите как е станала и тогава няма да мислите че е съсипана .дори вече ми предложиха още една .

Колега, ако беше писал, че търсиш Бердан2- можеше да избираш между /поне/ няколко оферти.
И един въпрос- как според теб трябва да изглежда едно оръжие, произведено преди 140 години?
Освен това да разбирам ли, че това, което си купил не е пехотна, а е скъсена до карабина?
Ако е скъсена- щикът няма как да стане...
Активен

Хаджи
Администратор
Генерал-полковник
Неактивен Неактивен

« Отговор #28 -: ноември 12, 2012, 21:59:51 »

Томиславе, въобще не знаеш какво си взел и какво правиш от него !

Виж антабките !
Това не е пехотна !
Или е драгунка или карабина .
Съсипваш нещо дето не знаеш какво е !
"това е един опит да се съживи историята" - напротив - това е един опит да се унищожи малкото останала в нея история 
Активен

тонислав
Ефрейтор
*
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: ноември 12, 2012, 22:16:04 »

това е дълго точно 98 сантиметра .според мен доста е поотрязано . тези дето ги гледах на шипка определено бяха поне с една педя и половина по дълги .засега не знам точно колко трябва да е дълга . но не мисля че някой ще я мери на една въстановка примерно .  .ето и щика малко го резнах . за да не пилйа мушката . един прийател ми го гласи точно да стане . наложи се да го среже да мой да го захване и оформи отзад на струга  там дето ще влиза отпред на пушката . после каза че ще го парне с електрожена  отново и няма да личи
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 Нагоре Изпечатай 
« назад напред »
Отиди на: